Sprzedaz nowoczesna i tradycyjna

Obecnie niemal w jakimś biznesie mamy do czynienia ze sprzedażą skomputeryzowaną. Podstawowym urządzeniem tego modelu placówek staje się więc kasa fiskalna posnet bingo xl - urządzenie, które jest za zadanie cieszyć się rejestrowaniem obrotu, a ponadto kwot podatku, zarówno komercyjnego kiedy i VAT, w wypadku sprzedaży detalicznej.

Pierwszym pewnym modelem tego instrumentu jest kasa fiskalna ERC. Stanowi ona dużo praktycznym urządzeniem, jakie posiada dość niewielką pamięć RAM (pojemność pokrywa się w przedziale z indywidualnego do ośmiu megabajtów). Zwykle starcza jej dlatego na jakiś pięć lat pracy - po obecnym czasie właściciel powinien kupić nową kasę lub po prostu wymienić moduł fiskalny. Do waluty fiskalnej ERC można podłączać urządzenia zewnętrzne, jednak nie da się prowadzić sprzedaży za pomocą aplikacji komputerowej.

Wśród typu ERC odznacza się między innymi kasy przenośne, znane również pod nazwą kas mobilnych. Stanowią one zawsze stosowane w małych biznesach istniej na targach czy bazarkach, gdzie wielką zaletą przedstawiają się ich kompaktowe rozmiary. Popularne polecają się także kasy jednostanowiskowe, posiadające odrobinę szersze swobodzie niż modele przenośne. Da się do nich podłączyć komputer i inne urządzenia, takich jak choćby wagi.

Dużo bardziej zaawansowanym rodzajem aparatu jest kasa fiskalna POS. Uznają się do nich komputery, zajmujące się ewidencjonowaniem obrotów, a ponadto realizacją wielu innych działań, składających się z gromadzeniem danych produktów oraz ich sprzedażą. Na najłatwiejsze sposoby POS przedstawiają się zwykle: drukarka fiskalna, klawiatura, monitor (zarówno standardowy, jak i dotykowy) i oczywiście komputer. Gdyby bierze się a do podejmowania z rozszerzonym systemem, kasę można integrować z praktycznie wszystkim zewnętrznym urządzeniem wspomagającym.

Kasa fiskalna POS jest inwestycją bardzo korzystną, ponieważ, w przeciwieństwie do kasy ERC, ma szansa rozszerzania pamięci RAM, wymiany oprogramowania na różniejsze i zainstalowania wydajniejszego procesora. Warto zauważyć, że w współczesnym zespole urządzeniem finansowym nie jest odpowiednio sama kasa, a drukarka, wydająca paragon.